Lead Developer in Groningen

Beschrijving

Lead Developer

Wij ontwikkelen alles zelf. Jij houdt het overzicht en programmeert mee.

Fulltime | 32 tot 40 uur per week | Hoofdkantoor Groningen

Jij overziet de grote lijnen.

Je bent actief betrokken bij je collega’s, je bent dagelijks bezig met programmeren en je houdt de grote lijnen in de gaten. Je zoomt uit om het grotere plaatje te zien en waar nodig bied je een helpende hand aan je collega’s.

Wat doe je als Lead Developer?

Als Lead Developer doe je alles dat de rest van het team ook doet. Je bent dagelijks bezig met het programmeren, je bent actief betrokken bij de projecten van je collega’s en je helpt ze als dat nodig is. Daarnaast besteed je veel tijd aan de grote lijnen. Het is jouw tweede natuur om het overzicht te houden, je communiceert proactief met je collega’s en je merkt het snel op als er bijvoorbeeld misverstand dreigen te ontstaan.

Je bent het type waar collega’s op afstappen om te vragen of je even mee kunt kijken naar een rare bug die ze niet kunnen vinden. Dat doe je dan ook graag. En als er een technische keuze moet worden gemaakt heb jij je onderbouwde mening al klaar, maar hoor je eerst graag de argumenten van je collega’s die je mening misschien wel gaan veranderen. Loopt er een code review vast in een schaakmat? Dan kijk jij mee en ben je niet bang om de tie-breaker te zijn.

Kwaliteit is belangrijk en daar neem jij een actieve rol in. Dit doe je door de omstandigheden te scheppen waarin goede code wordt geschreven. Je zorgt voor een vertrouwde feedbackcultuur, dat het schrijven van tests niet aanvoelt als strafwerk en door het goede voorbeeld te geven. Als je een nieuwe release van de codebase gaat deployen is alles al gereviewd, maar kijk je ook nog even snel door de diff om te zien of er niets raars door het reviewproces is geglipt.

Jij bent niet bang om uit te zoomen en je af te vragen of we de goede kant op gaan. Ook niet als er al veel tijd in een project is gestopt. Je vindt het belangrijk om up-to-date te zijn en continu te blijven leren. Je zorgt er zelf ook voor dat je tijd maakt om dat te doen. Je schuwt het gebruik van de cutting edge technieken die je opdoet ook niet. Maar: alleen als situatie er ook echt om vraagt, je bent geen fan van buzzwords omwille van de buzzwords.

Ons team

Ons team bestaat uit echte slimme developers. Wat we doen is heel complex, we zijn absoluut geen system integrator. We hebben daarom een mix van slimme, net afgestudeerde collega’s en zeer ervaren ontwikkelaars die al jaren bij ons aan de slag zijn. De meeste collega’s hebben een technische studie gedaan en hebben bij Belsimpel.nl van hun hobby hun werk gemaakt.

Kom je bij ons team? We houden van nieuwe collega’s! Je positief kritische blik en geest houden ons scherp om nog beter te worden.

Zo werken wij

We hebben inmiddels meer dan 50 developers die in kleinere teams werken aan allerlei projecten. Naast onze algemene vergadering waarin we wekelijks de grote lijnen voor iedereen duidelijk maken overleg je in je teammeeting over de details van je project. Hierbij overleg je ook met onze business developers om de vraagstukken vanuit de organisatie te vertalen naar de beste programmeeroplossing.

Belangrijke beslissingen nemen we in overleg met elkaar. Development is één van de kernfuncties binnen Belsimpel en de belangrijkste driver van onze groei. Er is geen tussenlaag, voor belangrijke beslissingen zijn Jeroen & Jeroen altijd aan boord en aanwezig bij de overleggen. Geen politiek, geen project managers die de business of techniek niet snappen, geen frustraties.

Je werkt zelfstandig aan je eigen code, maar je werkt ook veel samen. Je collega’s reviewen jouw code en jij reviewt die van hen. Je bent kritisch op de inhoud, maar op een respectvolle manier. Zo leren we van elkaar en blijft de kwaliteit hoog. We doen meerdere releases per dag. Gaat er code live? Je bent verantwoordelijk voor je eigen releases maar uiteraard helpen we elkaar als er iets mis gaat. Je hoeft dus niet continu brandjes van andere collega’s te blussen.

Zie je iets dat anders moet? We staan open voor verandering. Kan een stuk back-end code efficiënter? We zijn niet bang om heritage code weg te gooien. Kan er iets in de front-end beter? Dan voegen we je idee toe aan de a/b test queue.

We werken met verschillende tools, waaronder AWS, Trello, NGIX, PHP7 en Galero. Daarnaast zit je bij ons niet te turen naar een 15" laptopscherm, maar kun je aan de slag met drie beeldschermen en alle extra gear die je nodig hebt om je werk goed te doen. 

Extra informatie

Status
Open
Plaats
Groningen
Dienstverbanden
Fulltime (startersfunctie)
Gepubliceerd op
02-10-2020

Groningen | ICT / IT / Programmeur | Fulltime (startersfunctie)

Solliciteer direct

Deel deze vacature

We heten wel YoungCapital, maar iedereen is even welkom. Ook als je al wat meer ervaring hebt. Meer weten? Check onze FAQ.